Bezpłatne badania przesiewowe dla Urzędników Miasta Opola
Uprzejmie informujemy, iż na terenie Miasta Opola realizowany jest Program zdrowotny zapobiegający nadwadze, otyłości oraz cukrzycy wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat oraz dorosłych pomiędzy 45-65 rokiem życia.
Projekt jest realizowany przez Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie oraz firmę Diabetica Sp. z o. o. z siedzibą w Nysie.

Program składa się z 2 etapów:
Etap I : przeprowadzenie badań przesiewowych polegających na pomiarze:
- wzrostu,
- masy ciała,
- obliczeniu wskaźników WHTR oraz BMI w celu określenia prawidłowej masy ciała,
- ciśnienia,
- wypełnienia ankiety w celu określenia czynników ryzyka: wystąpienia nadwagi lub cukrzycy.
Etap II specjalistyczny: objęcie opieką specjalistyczną osób z czynnikami ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych, a także przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych.
W dniach od 6 do 10 listopada 2017 r. w godzinach od 8.30 do 15.00 w pokoju nr 108 w budynku Ratusza pielęgniarki Diabetica Sp. z o .o. będą przeprowadzać badania w ramach Etapu I wszystkim chętnym osobom, które wyrażą chęć wzięcia udziału w Programie.
Szczegółowe informacje o Programie na stronie: www.wysportowanyizdrowy.pl
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: diabetica@diabetica.com.pl lub bezpośrednio na Infolinię: 77 544-41-00 w godzinach: 8:00-16:00






