Bezpłatne badania przesiewowe dla Urzędników Miasta Opola

Uprzejmie informujemy, iż na terenie Miasta Opola realizowany jest Program zdrowotny zapobiegający nadwadze, otyłości oraz cukrzycy wśród dzieci i młodzieży w wieku od    6 do 18 lat oraz dorosłych pomiędzy 45-65 rokiem życia.

Projekt jest realizowany przez Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie oraz firmę Diabetica Sp. z o. o. z siedzibą w Nysie.

Program składa się z 2 etapów:

Etap I : przeprowadzenie badań przesiewowych polegających na pomiarze:

  • wzrostu,
  • masy ciała,
  • obliczeniu wskaźników WHTR oraz BMI w celu określenia prawidłowej masy ciała,
  • ciśnienia,
  • wypełnienia ankiety w celu określenia czynników ryzyka: wystąpienia nadwagi lub cukrzycy.

Etap II specjalistyczny: objęcie opieką specjalistyczną osób z czynnikami ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych, a także przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych.

W dniach od 6 do 10 listopada 2017 r. w godzinach od 8.30 do 15.00  w pokoju nr 108 w budynku Ratusza pielęgniarki Diabetica Sp. z o .o. będą przeprowadzać badania w ramach Etapu I  wszystkim chętnym  osobom, które wyrażą chęć wzięcia udziału w Programie.

Szczegółowe informacje o Programie na stronie: www.wysportowanyizdrowy.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: diabetica@diabetica.com.pl lub bezpośrednio na Infolinię: 77 544-41-00 w godzinach: 8:00-16:00